Zoo Lešná (fotografie)

4. srpna 2014 v 13:49 | Betty Liss♥ |  Diary
Celý včerejší den jsem strávila s rodinou v zoo. Moc jsem se těšila. Na zvířata, všechny ty tabule se zajímavostmi, komentované krmení, srandu s děckama a na to jak budu všechno fotit.
Ráno jsem vstala, nasnídala se, umyla, oblékla,... prostě udělala to, co se vždycky dělá a nachystala si věci. Nadšeně jsem vyběhla z domu za sestrou, posbírali jsme ostatní lidi a jeli.


Nepamatuji se, kolikrát jsem tam už byla. Dvakrát minimálně. Zrovna ty dva výlety si živě pamatuju. Jednou jsme jeli i se sestřenicí. Měla jsem na sobě šaty a jedly jsme tam vodovou zmrzlinu. Odjížděli jsme s brekem, protože mě pod paži píchla vosa.
Podruhé to bylo se sestrou. Nevybraly jsme si zrovna dobrý den, protože za týden měli otevírat novou část. Etiopii.


Tentokrát to bylo jiné. Možná to bude lidmi, se kterými jsem tam byla nebo novými expozicemi. Anebo jednoduše tím, že jsem zase o něco starší. Ze začátku to bylo normální. Pohoda. V Yucatanu jsme se smáli lenochodovi, který na nás znuděně koukal a pomalu si bral něco na zub. Pak jsme se pomalu sunuli k dalším zvířatům, výběhům, voliérám,...


Jeden na druhého čekal, volal a nebo šel dál, což byl můj případ, protože se mi nechtělo postávat. Tady byl ten zádrhel. Prostě mě už nebaví chodit ve skupince za ručičku a ukazovat: ,, Dívej žirafa. A tam je tygr! Jéé... Koukejte, jak chodí, ten je vtipný."
Raději jsem šla dál, i když velmi pomalu, a postupně se rodině ztrácela z dohledu. Jim to možná vadilo, ale já jsem si alespoň tak nějak odpočinula. Asi jsem některým návštěvníkům zoo naháněla strach nebo si mysleli, že patřím do některého výběhu. Nejspíš jsem musela vypadat divně, když jsem šla s lízátkem (od paní na parkovišti) v puse a koukala jakoby skrz beton a trávu. Prostě jsem moc přemýšlela. Ale pěkně jsem si zapřemýšlela. Tak nějak celkově nad zoo a zvířaty, ale taky nad sebou.


Na jednu stranu mi těch zvířat bylo líto. Většina z nich jsou v prostředí, ve kterém by vůbec neměla být. Navíc jsou zavření v klecích a výbězích, které většinou nejsou nijak velké a pořád okolo chodí nějací podivní tvorové s ještě podivnějšími věcmi v rukou a míří tím na ně.
Na druhou stranu je zoo velmi dobrá věc, když si uvědomíte, že všemožné ohrožené druhy chrání před vymřením. A kdyby neměla návštěvníky a nevybírala vstupné, kde by vzala peníze na péči o ně?


Co se mi ale na zoo nelíbí, jsou vláčky. Co z toho ti lidé mají, když si sednou do vláčku, projedou celý areál za půl hodiny, pak si sednou někam na hranolky s tatarkou a jdou domů. Včera mě málem rozbrečelo, když jsem v jednom viděla jet velmi obézní rodinku a jiné lidi, kteří se tak tak vlezli na tu uzounkou lavičku na které seděli.
Je ale zajímavé, jak tam v každém obchůdku a stánku prodávají recyklovatelné propisky a bločky a všude možné jsou cedule o tom, jak se má chránit příroda apod. a přitom, když kolem vás projede to monstrum, vypouští divný černý dým a je cítit jak smrdí po nějakém palivu. Teď mi řekněte, kde je ta ochrana životního prostředí.


Abych nebyla jen u záporů, tak konkrétně v Zoo Zlín-Lešná se mi moc líbí Zpívající pěšina a Mu-Shin. Vždycky mě přitahovalo to, co mi je neznámé a zvláště pak kultury jiných zemí. Doporučovala bych, aby se takových koutků v zoologických zahradách dělalo víc. Myslím, aby tam toho bylo víc i pro dospělé a starší děcka.


Když se zamyslím, tak všude jsou průlezky, skluzavky, postavičky a akce pro děti. Nebo například lanové centrum od 6 do 11 let či jízda na ponících. A co náctiletí? Ti by se taky rádi projeli na koni nebo zalezli v lanovém centru. Když tam je zamilovaný pár... Fajn, ten se zabaví, ale co holky a kluci, kteří tam jsou s rodiči a sourozenci? Rodiče si dají pivo, sestřička si půjde zaskotačit a její starší brácha tam někde znuděně sedět. No není to nespravedlivé?


Dospěla jsem k závěru, že do zoo už budu jezdit jen sama nebo s nejlepší kamarádkou. Popřípadě se svým klukem (to bych nějakého musela mít) a později s vlastní rodinou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lady≈Claire Lady≈Claire | E-mail | Web | 4. srpna 2014 v 20:48 | Reagovat

Nádherné fotky a ještě krásnější blog! :) Hodně štěstí s autorským blogem! :)

2 BettyLiss♥ BettyLiss♥ | Web | 5. srpna 2014 v 12:38 | Reagovat

[1]: Děkuji Ti :))

3 Haimi Haimi | E-mail | Web | 25. srpna 2014 v 23:11 | Reagovat

Já jezdím do zoo celkem často a musím říct, že ta Zlínská se mi moc nelíbí. Přijde mi taková neslaná nemastná. Z těch zoo v okolí jsou my sympatičtější Olomouc a Ostrava. To je jen takový tip, kdyby ses ještě někam chystala :).

Vláčky nevyužívám a vzhledem k tomu, co všechno se do ovzduší vypouští za sračky je to jen okrajový problém. Taky nejsem nějak jejich zastáncem, ale je to další prostředek, jak zoo vydělává. Z těch vyžraných lidí se totiž dá vytřískat dost peněz.

Co štve v zoo mě, jsou rozmazlené děti a moc malé děti. Dítě zhruba do tří let si návštěvu zoo nebude pamatovat, jen tam brečí a ruší lidi i zvířata. Starší děti jsou většinou protivné, protože chcou tohle a támhleto... Prostě se neumí v zoo chovat. Ale to mnohdy ani dospělí, takže se nedá nic dělat.

Je to hezký článek, hezké fotografie. Zvláště se mi líbí ta poslední.

A málem bych zapomněla, znáš Liebster blog award? Dovolila jsem si tě nominovat, jakožto jednu z mála blogerek, jejichž blog občas sleduju. Více informací u mě v článku :).

4 BettyLiss♥ BettyLiss♥ | Web | 26. srpna 2014 v 11:42 | Reagovat

[3]: Haimi moc Ti děkuji :)
Už jsem navštívila spousty zoo a je pravda, že např. z Prahy si nic nepamatuji díky tomu, že mi byly asi 4 roky, né-li méně.
S Tvým názorem na malé děti naprosto souhlasím. Byla jsem tam s pětiletou holčičkou a se dvěmi ročními dětmi. Nic příjemného, zvláště, když ta nejstarší po mně chtěla, abych ji vozila na zádech jako kůň.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
TOPlist