Holandsko (fotografie)

1. srpna 2014 v 23:11 | Betty Liss♥ |  Diary
Na začátku června jsme v patrovém autobuse plném děcek odjeli pryč od starostlivých maminek a nápomocných tatínků. Pryč od oblíbených míst, známého jazyka a své rodné země. Až do Holandska. Odlišná krajina, kultura, jazyk, způsoby, historie, politika,... Jak se říká, jiný kraj jiný mrav.
Divnému chrochtání místních obyvatel jsme nerozuměli a raději nevěnovali příliž pozornosti. Mluvili jsme pouze naší mateřštinou a řečí, kterou mluví kde kdo. Prostě jsme se nějak domluvili. Když né jazykem, tak nějak jinak. Každý podle vlastní fantazie a uvážení.
Spletí ulic a uliček bychom se bez (díky Bohu české) světaznalé průvodkyně určitě ztratili. Na jednu stranu bych se bála, že dojdu do vykřičené čtvrti nebo nějakého coffee shopu. Na druhou bych bloudila velmi ráda, obdivovala nádhernou architekturu, koukala s otevřenou pusou, očima jako tenisáky, chodila (spíš běhala) od domu k domu a fotila. Né, že bych to nedělala i bez toho, že bych se odpojila od naší počtné skupiny.
Jejda kolik nás vlastně bylo? Alespoň šedesát. Dvě třídy, asi pět učitelů, plus řidiči a průvodkyně. Ano, bylo nás hodně. Taky, že z nás na tom hotelu neměli zrovna velkou radost.

Pohled z mlýnu v Zaanse Schans.

Vollendam...

Nizozemská architektura mě naprosto uchvátila. V každém městě mají vlastního architekta, který dohlíží na to, aby se domky k sobě hodily.

Kavka v Madurodamu.

Fotografie z Euromastu. Rotterdam
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 theworldisugly theworldisugly | Web | 6. srpna 2014 v 14:03 | Reagovat

Povedené fotky. Do Holandska bych se s chutí podívala také. Kamkoliv, kde bych mohla začít znovu, kde by mi nic nepřipomínalo mé staré já. muhehehe

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
TOPlist