Cesta domů

14. dubna 2014 v 16:06 | Betty Liss♥ |  Stories
I když v naší jídelně nevaří zrovna nejlépe, dnes jsme si oběd vychutnaly do posledního sousta. Já, má nejlepší kamarádka a ještě jedna spolužačka. Povídaly jsme si o všem možném. Hlavně o škole. Zítra bude mít narozeniny, máme psát test z matematiky, diktát a ještě má referát do občanské výchovy. Tomu se říká smůla. Nebo náhoda. Vyberte si, co chcete.

Když jsme se oblékaly, Carol prohlásila, že půjde s Mik a tak jsem se rozloučila a tentokrát šla sama. Vždy když jdu sama, připadám si divně. Možná to tentokrát bylo tou bílou vestou, ve které, jak mi obě potvrdily, vypadám jako panda. Anebo možná jen proto, že když jdete s kamarádkou (a ještě k tomu s nejlepší), je to super. Máte si o čem povídat, všechno se dá probrat skrz naskrz a neustále se něčemu smějete. A je jedno, že se kvůli tomu na vás lidé dívají jako na idioty. Ale když jdu sama... To už mi ty pohledy vadí. Hlavně proto, že nevím, co si myslí. To vypadám tak hrozně? Mám snad špinavé kalhoty nebo rozmazanou řasenku? Anebo mám přímo na čele napsáno, jak jsem blbá?
Co se dá dělat. Jsem taková jaká, jsem a do hlavy těm lidem nevidím. A tak jdu stále dál.


Jenže dnes je divný den. Už od rána mám špatnou náladu. Do školy jsem to taktak stihla a hned první hodinu jsme psali ohlášený test (o kterém jsem zase nevěděla), takže jedničku určitě nedostanu. Další hodinu jsem s Carol neprohodila ani slovo a třetí hodinu to bylo ještě divnější, když jsem v hodině německého jazyka měla úsměv od ucha k uchu. Normálně mi němčina nejde, ale učitelka mě vyvolala a já dostala 1-.

No a tak když jsem šla ze školy domů, sice už jsem měla lepší náladu, ale zhoršovalo to počasí. Chladnu, vítr a obloha zamračená plná šedých mraků. Je jedno jestli se mi něco povede. Když je škaredé počasí, dobrá nálada je ta tam. Ještě k tomu, když jsem přecházela most, začaly z nebe kapat dešťové kapky. Ze začátku jsem se jim vyhnula, ale pomalu jich bylo víc a víc. Trochu jsem přidala do kroku, s rukama zaraženýma v kapsách a hlavou skloněnou k zemi.

Za chvíli pršelo už tak, že jsem začala přemýšlet nad tím, proč jsem si ráno sundala z té vesty kapuci. Sice jsem se vyhýbala kalužím, ale déšť a hlavně vítr mě dál pustit nechtěli. Přece jen jsem šla dál a nevzdávala se, ale asi se rozhodli, že se domů nedostanu, protože se spustil pořádný liják. Teď už jsem se dala do běhu. Domů už to nebylo daleko. Hlavu jsem měla stále skloněnou. I přes to, mě do obličeje bouchaly ostré pěsti krup, které posílily tu divnou bariéru.

Jakmile jsem doběhla domů, oddychla jsem si. Sice jsem běžela asi jen dvacet metrů, ale vyčerpalo mě to dokonale. Došla jsem do pokoje, shodila ze zad tašku a rychle si stáhla mokré kalhoty. Podívala jsem se z okna. Když jsem venku, nemám ráda déšť, ale jakmile jsem doma... Je to nádhera. Vidím, jak prší, ale neslyším. Vlastně není slyšet nic. Najednou je božský klid. A v takových chvílích je nejlepší číst. A tak jsem se zahrabala do peřiny a otevřela svou nejoblíbenější knihu. Dál už jsem nevnímala nic. Děj mě dokonale pohltil...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Clavin Clavin | 14. dubna 2014 v 18:22 | Reagovat

Kásné počteníčko takhle na večer. :)) Určitě pokračuj, držím palce ;)))

2 Mikasa~ Mikasa~ | 14. dubna 2014 v 18:24 | Reagovat

To je tak boží, skvěle se mi tvé příspěvky čtou ^^ Určitě bych byla ráda, kdybys psala dále a častěji :33

3 deny-paradise deny-paradise | Web | 16. dubna 2014 v 20:20 | Reagovat

užásně napsaný... já zase miluju když chodím jen tak sama, všechno si to v hlavě srovná a o všem popřemýšlím... Né, že bych nechodila ráda ven s kamarádkama to já rada. JAk řikáš máme se o čem bavit, všechno probereme a smějeme se jak debilové... Ale zase když du sama je to prostě tak uvolňující, že se to ani nedá pospat... :)

4 BettyLiss♥ BettyLiss♥ | Web | 17. dubna 2014 v 7:36 | Reagovat

[3]: Ano:) To je ta druhá lepší možnost. A nejlepší je, mít k tomu zapnutou hudbu:))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
TOPlist